قوانین و شرایط پارس هونام

کلیه اصول و رویه‏‌های پارس هونام منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش در سایت اقدام نماید.

1. کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

2. ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با آنها موافق است، سفارش را برای استعلام ارسال نماید.

3. کاربران و مشتریان برای مشاهده، دریافت اطلاعات و حتی ثبت سفارش ملزم به ثبت نام در سایت نمی باشند. اما در صورت ثبت نام، علاوه بر آنکه در خریدهای بعدی مجبور به ورود اطلاعات نمی باشند، می توانید از مزایای آن از جمله آگاهی از فروش ها و تخفیفات ویژه بهره مند شوند. با ثبت این اطلاعات، کاربران و مشتریان ضمن اطمینان از محفوظ بودن اطلاعات خود نزد فروشگاه، به فروشگاه اختیار می دهند تا جهت برقراری ارتباط، از اطلاعات ایشان استفاده کنند.

4. در صورت تعطيلات ناگهاني (آلودگي، زلزله،.....)امكان وجود تاخير در تحويل كالا مي باشد .

5. سفارشهای آماده به تحویل، پس از تماس تلفنی و انجام هماهنگی های لازم ارسال میشوند. 

6. تحویل سفارش در صورت تسویه کامل صورت میگیرد.

7. در صورت واريز آنلاين سيستم به صورت اتوماتيك تراكنش را ثبت ميكند.

8. در صورت واريز به حساب و يا كارت به كارت كردن پركردن شماره تراكنش به عهده مشتری مي باشد هر گونه ديركرد در ارسال اطلاعات پرداخت به عهده مشتری ميباشد.

 

نحوه ارسال کالا و شرایط آن

تحویل کالا بین 2 تا 7 روزکاری، بسته به نوع و تعداد سفارش به طول می انجامد.

تحویل سفارشی که مبلغ فاکتور بیشتر از 500 هزار تومان باشد در تهران رایگان بوده و تحت پوشش خود سایت انجام میگیرد ولی کمتر از این مبلغ شامل هزینه ارسال میگردد که بر اساس نوع سفارش محاسبه می گردد.

ارسال کالا به شهرستانها از طریق پست پیشتاز یا بابری انجام می گیرد که شامل هزینه پست و باربری می باشد؛ در صورتیکه در حین ارسال از طریق این دو روش مشکلی برای کالا بوجود آید، فروشگاه اینترنتی پارس هونام در راستای اهداف مشتری مدارانه خود، پیگیری های لازم را برای مشتریان انجام می دهد اما پرداخت کننده خسارت، پست و یا باربری مربوطه می باشد. لازم به توضیح است که در صورتیکه مشتریان تمایل به ارسال سفارش از طریق باربری مورد نظر خود را داشته باشند، اینکار برای ایشان امکانپذیر خواهد بود.

نکته : ارسال کالاهای بزرگ مانند یخچال و ماشین لباسشویی و ... تا درب منزل یا محل کار می باشد و انتقال آن به طبقات بالای همکف شامل هزینه جداگانه می گردد.

در صورتیکه کالای تحویل شده به مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، مشتریان ۳ روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به تعویض یا مرجوع نمودن آن اقدام نمایند. اولین قدم برای اینکار اعلام مکتوب مشکل به فروشگاه در بازه زمانی 3 روزه می باشد.

در این موارد در صورتیکه کالای مورد نظر مشتری در فروشگاه موجود نباشد، به انتخاب مشتری، کالا با کالای مشابه دیگر تعویض یا در صورت دلخواه وجه پرداختی مسترد می گردد.

 

نکات مهم در هنگام تحویل سفارش

1. مشتری موظف است هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید. در صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد. کالاهایی که در رسید تحویل آن قید شده است که نباید از بسته بندی خارج گردد (مانند: کولر گازی، تلویزیون، سینما خانگی و ...)، از این مورد مستثنی هستند. در این موارد مشتری صرفاً می بایست سلامت بسته بندی کالا را بررسی و آن را تحویل بگیرد. چنانچه بسته بندی دارای مشکل یا ایراد باشد و نشان از ضربه خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتری باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید و بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد

2. طبق دستورالعمل پلیس فتا، در هنگام تحویل سفارش با توجه به مشخصات سفارش دهنده که در هنگام تکمیل فرم سفارش در سایت وارد شده، باید تحویل گیرنده کارت شناسایی معتبر و متعلق به سفارش دهنده در سایت را در اختیار داشته باشد چنانچه سفارش دهنده، تمایل داشته باشد کالا تحویل فرد دیگری گردد، باید از طریق پنل یا ایمیل نام فرد تحویل گیرنده را به فروشگاه اعلام نماید، در غیر اینصورت فروشگاه کالا را تحویل نداده و در این موارد هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری خواهد بود.

3. طبق قوانین فروشگاه، در سفارش هایی که پرداخت آنها در محل مشخص گردیده است، قبل از تحویل کالا، ابتدا لازمست که وجه فاکتور تسویه و سپس کالا تحویل گردد. پس از تسویه وجه فاکتور، مشتری در حضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد؛ پس از تحویل ظاهری مشتری تا 7 روز فرصت خواهد داشت تا کالا را از نظر فنی بررسی نماید و در صورت وجود هر گونه مشکل فنی کالا تعویض می گردد.

4. در مورد کالاهایی که صرفاً باید توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش نصب و راه اندازی گردند. مشتری تحت هیچ شرایطی نباید کالا یا دستگاه را شخصاً راه اندازی و استفاده نماید، زیرا در اینصورت گارانتی کالا یا دستگاه باطل خواهد شد. در این موارد مشتری می بایست با خدمات پس از فروش تماس گرفته و تقاضای نصب نماید.

5. در صورت وجود ایراد واضح و مشخص در کالایی که تحویل گرفته شده است، مشتری موظف می باشد همان روز با خدمات سایت تماس گرفته و نسبت به مرجوع کردن کالا اقدام نماید.